MAFIEvKRAVATACH.cz

Korupce vládne politice

Sunday, Jul 21st

Last updateSun, 12 May 2024 7pm

Výstavy

Jazz na Piaristickém náměstí rozhání městská policie

 

V Českých Budějovicích na Piaristickém náměstí mají lidé rádi jazzovou hudbu. Kromě Fresh Pizzerie u Žáby, která zde již několik let pořádá malé jazzové koncerty pro hosty pizzerie a živé hudby v Nevinném baru naproti, se poslední tři roky na Piaristickém náměstí objevují špičky světového jazzu v rámci Jihočeského jazzového festivalu. Před rokem to byla slavná kapela Jazzanova, rok před tím jeden ze tří umělců oceněný jako jazzman roku v New Yorku Edie Palmieri a letos můj velký oblíbenec Richard Bona, kvůli jehož koncertu jsem posunul termín dovolené. To, že sem zavítají takoví světoví umělci, je pro České Budějovice neuvěřitelná pocta. Město České Budějovice ale namísto respektu a uvítání takových osobností posílá na místo koncertu městskou policii a organizátor se omlouvá za policejní hodinu. Špičky světového jazzu nepřidávají ani jeden song. Nastala desátá hodina a na ukončení provozu dohlíží městská policie. Taková ostuda... Stejné to bylo i u Jaromíra Nohavici. Tomu lidé nabízeli zaplacení pokuty a prosili, aby přidal alespoň jednu. Nepřidal. Také bych nepřidal. Připomnělo mi to scénu z filmu "Pyšná princezna", kde král tajně podsouvá ve vězení chůvě pilník. U Richarda Bony se ani nikdo nesnažil. Pořadatel se omluvil a vyzval návštěvníky k rozchodu. Ti zatleskali a odešli. Richard Bona odešel na hotel. Jak smutné.

My ve Fresh Pizzerii u Žáby také již několik let lidem nabízíme živou jazzovou hudbu. Sice jen lokální umělce a pouze v malém měřítku, ale i nám město přispívá městskými strážníky. Ti během produkce kontrolují občanské průkazy umělcům, personálu přeplněné pizzerie. Následně vyžadují povolení k hudební produkci, které nám na magistrátu odmítají vydat s tím, že se povolení k živé hudbě již od revoluce nevydává a není třeba. Dvě minuty před desátou pak ještě strážníci přijíždějí kontrolovat ukončení produkce. Průběh akce většinou dokumentují fotografiemi POLICEJNÍHO FOTOAPARÁTU :-))) Nám to ale nevadí a snažíme se dělat kulturu pro lidi i proti VŮLI politiků a úředníků města České Budějovice.

Ladislav Vrabel

Seminář sebeobrany v dopravních prostředcích

Vážení přátelé, v sobotu do Českých Budějovic přijede nejlepší český instruktor obranného systému Krav maga. Kdo máte zájem se pobavit a něco se naučit, přijďte od 14:00 hodin do Dopravního podniku. Autobus bude projíždět městem, řidič má v popisu za jízdy co nejvíce kličkovat. Zvenku jde o podívanou na kličkující autobus, ve kterém nacvičuje několik desítek osob reálný boj zblízka. Pokud tedy autobus uvidíte, nebojte, nejde o žádný teroristický útok.


Podrobné informace s možností přihlášení naleznete zde:

http://www.krav-maga.cz/kalendar-akci/seminar-sebeobrany-v-dopravnich-prostredcich---ceske-budejovice.html

Read more: Seminář sebeobrany v dopravních prostředcích

Café klub Slavie - pozvánky na listopad - prosinec 2012

Café klub Slavie - pozvánky na listopad - prosinec 2012

1 zhlédnutí

Publikováno 10. 11. 2012 autorem: 

Speciální pozvánka na akce v Café klubu Slavie - www.klubslavie.cz

  • líbí se: , nelíbí se: 0

Zvonkra na Piaristickém náměstí

Právě teď

Zvonkohra 2.10. 2012

Festival Jazz pod Solnicí

Vážení přátelé, tak jako v loňském roce, i v letošním přinášíme na Piaristické náměstí živý jazz. Koncerty budou probíhat každou druhou středu, možná během sezóny trochu živé hudby přidáme. I letos si veškeré náklady na kulturu platíme sami, i letos platíme za povolení odboru dopravy, i letos platíme městu za zvláštní užívání, i letos jsme museli jeden koncert zrušit kvůli "pružnosti" naší magistrátní byrokracie. I přes všechny patálie s úředníky a politiky města se těšíme na skvělé hudební zážitky. Vy jste srdečně zváni. Ladislav Vrabel

 

Budějovice mají kuchařskou hvězdu!

Vážení přátelé, Budějovice mají další hvězdu. Tentokrát kuchařskou. Je jí Martin Škoda. Martin Škoda vydal ve svých sedmnácti letech kuchařku, jejíhož křestu jste se mohli účastnit včera večer na Sokolském ostrově v rámci majálesových hlavních vystoupení. Pro Martina Škodu je vaření koníčkem, říkají mu Jamie Oliver Českých Budějovic. Časopis Reflex přinesl o mladé českobudějovické kuchařské hvězdě šestistránkový článek

 

Read more: Budějovice mají kuchařskou hvězdu!