MAFIEvKRAVATACH.cz

Korupce vládne politice

Sunday, Jul 21st

Last updateSun, 12 May 2024 7pm

Teplárna

Budějovičtí politici budou u soudu vysvětlovat nevýhodné hospodaření v městské teplárně

Zdeněk Blažek a další komunální politici v Českých Budějovicích byli předvoláni ke Krajskému soudu v Českých Budějovicích kvůli  nevýhodnému prodeji dceřiné společnosti městské teplárny.

České Budějovice, 24. 10. 2013.

Dne 16. 12. ve 13:00 proběhne jednání Krajského soudu v Českých Budějovicích k žalobě podané společností Forum Energy Vůči bývalému představenstvu společnosti Teplárna České Budějovice o náhradu škody vzniklé nevýhodným prodejem dceřiné společnosti Teplárny České Budějovice.

V roce 2009 představenstvo Teplárny České Budějovice samovolně rozhodlo o stoprocentním prodeji dceřiné společnosti Zkušebna Mydlovary, s.r.o. . Stalo se tak bez souhlasu Valné hromady, což je v přímém rozporu se stanovami společnosti Teplárna České Budějovice, a.s. . Forum Energy se domnívá, že prodej proběhl za velmi nestandardních a nevýhodných podmínek, čímž vznikla Teplárně České Budějovice škoda 14 milionů Kč.

Read more: Budějovičtí politici budou u soudu vysvětlovat nevýhodné hospodaření v městské teplárně

Menšinový akcionář teplárny díky vyhrané kasační stížnosti získá informace o stamilionových poškozeních teplárny

Zajímají Vás informace o projektu turbogenerátoru TG6, o projektu zkušebny Mydlovary nebo o vztazích teplárny se společností Lumen Energy s.r.o.? Již brzy bude muset teplárna zveřejnit informace o aktivitách, které se celá politická špička města snaží již několik let utajovat. Menšinový akcionář totiž vyhrál kasační stížnost u Nejvyššího správního soudu. Jaký dopad bude mít zveřejnění informací třeba na bývalého předsedu Dozorčí rady primátora Thomu, na členy Předsednictva společnosti a na členy současné Dozorčí rady, která pro nápravu a vymáhání škod nečiní mnoho? Celý rozsudek najdete zde: http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2012/0060_9As__120_20130503140506_prevedeno.pdf Ladislav Vrabel

Zbytečnému odsíření za půl miliardy by mohla zabránit jedna procházka Budějovických radních.

Není to tak dlouho, co jsme se společně podivovali nad zvláštním přeprodáváním automobilů třech manažerů teplárny a už tu máme další zamyšlení se nad ekonomikou teplárny. Tentokrát nejde o jednoduchý podvod, jako v případě předražených ojetin, tentokráte jde to, že městský podnik vydá zhruba pět set milionů korun do odsíření kotlů. Odsíření by ale možná mohlo počkat, popřípadě by se ani nemuselo uskutečnit. Bohužel hospodaření v nejvýnosnějším městském podniku je stále neprůhledné. Náměstek primátora Joch (ČSSD) kryje svého kolegu radního Průchu (ČSSD), primátor Thoma (OPB) kryje sám sebe (Průcha byl předsedou Představenstva a Thoma předsedou Dozorčí rady v době, kdy došlo ke stamilionovým poškozením městského podniku) a TOP 09 víceméně drží basu se zbytkem koalice. Politici z ODS jsou rádi, že se o teplárně nehovoří, protože stamilionová poškození způsobili především politici z ODS a komunisté jsou rádi za to, že se s ostatními vždy nějak dohodnou na politickém růstu, co se postupného obsazování placených i méně placených křesel týče. Tato dohoda o zametení pod koberec pravděpodobně největších politicko-ekonomických finančních ztrát v Českých Budějovicích za poslední desetiletí naprosto jasně definuje trasparentnost současné radnice, politickou patovost politických názorových křídel a loajalitu "Nové radnice" vůči starým pořádkům. Nevím, nakolik je představa menšinového akcionáře reálná, ale jednu věc vím jistě - radní města České Budějovice by měli přestat tajit veškerou ekonomiku teplárny. Tato by se v takto strategických momentech měla konzultovat veřejně, popř. odbornou veřejností. Ladislav Vrabel

 

 

Zbytečnému odsíření za půl miliardy by mohla zabránit jedna procházka Budějovických radních.

Read more: Zbytečnému odsíření za půl miliardy by mohla zabránit jedna procházka Budějovických radních.

Máte starý automobil? Teplárna CB je nyní vykupuje - Kč 500 000,-/kus.

Tak jsme si po posledních volbách oddechli. Na radnici jsme si zvolili jako zástupce Občany pro Budějovice, v teplárně jsme provedli audit nezávislou firmou, kmotra hodili do Vltavy a začali novou éru Českých Budějovic. Pro nás v pizzerii se ale mnoho nezměnilo. Město rukou primátora Thomy podalo další žalobu na vyklizení, protože první soudní spor jsme vyhráli a město nám stále všemožně brání provozovat předzahrádku. V létě 2012 nám dokonce město předzahrádku ukradlo a dosud nevrátilo. V současné době čekáme každým dnem odůvodnění rozsudku Nejvyššího správního soudu, který nám dal svým rozsudkem za pravdu v kauze ukradené předzahrádky. Ono se ale k lepšímu nezměnilo příliš ani v ostatních oblastech. Nepoctivá výběrová řízení dotačních programů v oblasti kultury, politicky upravované písemné výsledky šetření kontrolního výboru zastupitelstva města, podivná soutěž na projektovou dokumentaci volebalové haly, či podivné navyšování členů dozorčí rady a nevymáhání pohledávek v teplárně budiž toho příkladem. Další perličkou, pěknou ukázkou, jak si v Českých Budějovicích přijít z veřejného k pěkným penězům, je kauza přeprodaných automobilů některých členů představenstva teplárny, umělé navýšení jejich ceny v autobazaru a jejich odkup teplárnou po jednom dni v bazaru. Původní majitelé automobily využívají dále, předpokládám, že i s nějakou tou pohonnou hmotou gratis, ale ještě se našlo několik set tisíc, které přebývají. Podrobnosti se dočtete v článku tiskového mluvčího Forum Energy.

 

Máte postarší automobil? Teplárna CB je nyní vykupuje. Cena 500 000,-/kus.

Ladislav Vrabel

Read more: Máte starý automobil? Teplárna CB je nyní vykupuje - Kč 500 000,-/kus.

Teplárna žaluje bývalé vedení o sto miliónů korun

Vážení přátelé, v teplárně došlo k zajímavému posunu. Vedení teplárny podalo žalobu na bývalé vedení teplárny. Po několika letech upozorňování na problémy v této společnosti se tak konečně děje něco, co by mohlo vést k nápravě starých škod. Stamilióny zpět už asi nezískáme, ale možná už nebudeme přicházet o stamilióny v budoucnu. Věnujme, prosím, této kauze větší pozornost, v našich českobudějovických rozměrech se jedná o obrovské peníze. Je pro mě neuvěřitelné, že politické vedení radnice ještě stále dokáže udržet informační ticho. Je pro mě neuvěřitelné, že se o teplárnu, ve které se špatným hospodařením ztratilo x set miliónů korun, nezajímají místní média. Je pro mě neuvěřitelné, že zastupitelé Českých Budějovic akceptují zákaz mluvit na veřejné schůzi ZM o teplárně. Stačí aby primátor Thoma a náměstek primátora Joch připomenuli, že o teplárně se hovořit nebude a všichni zastupitelé mlčí svorným hrobovým tichem. Proč?

"Představenstvo Teplárny České Budějovice samo podalo historicky první žalobu na náhradu škody ve věci nevýhodné investice a to investice do rekultivace odkaliště teplárny ve Starých Hodějovicích uskutečněné za bývalého představenstva společnosti. Škoda podle odhadů teplárny údajně činí 100 mil Kč.

Read more: Teplárna žaluje bývalé vedení o sto miliónů korun

ČT - Budějovice chtějí propojit městské firmy

Před týdnem nám náměstek Joch v týdeníku Budějovicko veřejně představoval svůj plán na "vytěsnění" nepohodlného menšinového akcionáře teplárny, dnes hovoří o zhodnocení jeho akcií díky navýšení majetku v plánovaném městském superpodniku. Mě osobně se myšlenka velké komunální společnosti líbí, koneckonců rozpad technických služeb a následné uzavírání nájemních smluv kritizuji již několik let, ale se soukromými vlastníky teplárny má město problém. Dalším problémem, který Joch nijak nekomentuje je, že sloučením podniků do jednoho superpodniku vlastně zatíží další městský majetek spoluvlastnictvím soukromých investorů. Náměstek Joch tak paradoxně takovým krokem problém nejen že nevyřeší, ale situaci, jež jej trápí, ještě mnohonásobněkrát zhorší. Forum Energy by už nevlastnila pouze část teplárny, ale také část Dopravního podniku, vodovodů a kanalizací, atd. Pan Joch prostě asi neměl dobrý týden. Tak ať jsou jeho další týdny lepší! Ladislav Vrabel

Read more: ČT - Budějovice chtějí propojit městské firmy